Treceți la conținutul principal

COPILA MEA DEPARTE ESTI, ACUM CAND E PERICOL!



     Draga cititorule,

 In mod sigur ai si tu pe cineva plecat in strainatate
Nu am crezut niciodata ca va fi atat de dureros! De patru ani incerc sa ajung la ea, in fiecare an sper sa pun bani deoparte sa ajung la ea, si nu reusesc din cauza chiriei si cheltuielilor prea mari.
Stiti cat e de dureros sa ai un copil plecat dincolo, sa stii ca lumea e devastata de aceasta boala aparuta ca din senin intr o zi frumoasa de iarna blanda, cand toata lumea isi vedea de ale ei, si cand i sfarsit speram ca anul asta cu siguranta o sa mi intalnesc copila?
   In fiecare an am udat pamantul Romaniei cu lacrimile mele, pentru ca din cauza ei a plecat copila mea departe, pentru ca a vazut cat am suferit din cauza banilor si a vrut sa aiba o viata mai buna!
   Stii tu Domnului Presedinte, domnilor parlamentari, primarule al orasului copiilor mei,  patronilor si proprietarilor unde mi am dat banutii munciti la dumneavoastra domnilor patroni, acest cerc vicios care nu m a lasat sa urc putin pe scara financiara, pentru ca ati aprobat salarii de mizerie de la varf in jos, pentru ca patronii desi vor sa dea le luati dublu impozitul care ar putea fi salariul meu, stiti voi cum e sa ti vezi unica fiica plecata din tara, sa treci printr o depresie teribila deoarece nu ai acceptat sa plece dar nici nu te ai putut opune, si ai ramas in continuare e iadul acestei tari de mana a treia?
  Stiti cum e sa i fie dor copilului de tine dar sa nu poata veni deoarece acolo nu i pe roze si tu nu ti permiti sa mergi la el, sau sa i trimiti bani sa vina acasa?
  Ultima oara am auzit o luna aceasta de ziua ei, dupa multe luni, deoarece nu vrea sa aud ca o duce cum o duce ptr ca stie ca plang si ma necajesc si nu pot face nimic decat sa ma rog si sa sper, m am bucurat atat de mult, dar cand mi am dat seama ca nu e bine, si mi a venit sa plang mi a inchis si de atunci nu mai stiu nimic de ea....
  Vreti sa stiti ca atunci cand a plecat am bocit cum se boceste dupa cineva care a murit si ea mi a zis:"mama de ce plangi asa de parca nu o sa ma mai vezi niciodata?"
  Va inchipuiti voi prin ce trec eu acum si poate si ea, cand ma gandesc ca acum e un moment crucial, si ca numai Bunul Dumnezeu dragutul poate sa mi o vegheze si pazeasca sa treaca cu bine de aceasta criza intr o tara straina, unde nu are decat un strain langa ea, care nu stiu cum se comporta cu ea, si care sper macar sa fie langa ea sa nu plece la parinti sa mi o lase singura si a nimanui.
  Urla sufletul din mine de durere si de neputinta, si mi doresc sa treaca totul ca si cand nu ar fi fost, sa mi pot lua copila in brate din nou!
   Dragi mame si voi parinti, chiar si voi tineri care aveti pe cineva plecat dincolo, haideti sa ne rugam, atat ne a mai ramas, atat putem face, unii pentru altii!
   Am citit undeva ca rugaciunea la unison are putere, de aceea haideti sa ne rugam, la ora 18 in fiecare zi, impreuna cu alti oameni care i stiu si care se roaga pentru toata planeta si pentru toti oamenii.
  Fiecare sa spuna cu cuvintele lui, sa face cereri pentru grupurile de oameni de pretutindeni, se spune ca Dumnezeu asculta rugaciunile atunci cand sunt adresate pentru mai multe persoane, pentru ca sa nu gandim egoist, dar ca El totodata raspunde si la ale noastre vazand ca ne rugam pentru altii...

    FITI OAMENI, FITI CREDINCIOSI, ACESTE LUNI SI ACESTE ZILE SUNT MARELE TEST, SI POATE DOAR E INCEPUTUL ...POATE VOR MAI VENI SI ALTELE DECI SA DAM DOVADA DE UMANITATE, DE FRATERNITATE, DE SOLIDARITATE!

    Cum am mai spus si in celalalt articol, cine poate doar sa se roage sa se roage, cine poate sa ajute sa ajute!

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

STAREA DE ALERTA!

      Azi 15.03.2020,     Cer seriozitate si responsabilitate tuturor celor care citesc aceste randuri!     Satui de rautate si ignoranta, noi cei care suntem mai tot timpul pusi pe ultimul loc, azi o voce striga TARE!     Striga cu putere ca desi a lovit traznetul cu coronavirusul oamenii tot rai au ramas, tot egoisti si tot inumani!    Am avut ideea acestui blog azi cand am vazut o filmare online a unui primar dintr un oras plin cu oameni bogati care traiesc pe spatele celor multi!    Toata lumea vorbeste despre bolnavi despre spitale si despre evitarea contactelor umane, dar nimeni absolut nimeni nu si a pus intrebarea: "daca tu patronule inchizi azi afacerea cu siguranta ai dupa ce sa bei apa, si nu ti faci grija zilei de maine, pentru ca noi am muncit ca tu sa ai aceasta liniste azi, deci cum ramane cu mine, angajatul tau care ti am fost fidel si care am ramas chiar si atunci cand dupa ce mi am platiti chiria...