Treceți la conținutul principal

Postări

Se afișează postări din martie, 2020

COPILA MEA DEPARTE ESTI, ACUM CAND E PERICOL!

     Draga cititorule,  In mod sigur ai si tu pe cineva plecat in strainatate Nu am crezut niciodata ca va fi atat de dureros! De patru ani incerc sa ajung la ea, in fiecare an sper sa pun bani deoparte sa ajung la ea, si nu reusesc din cauza chiriei si cheltuielilor prea mari. Stiti cat e de dureros sa ai un copil plecat dincolo, sa stii ca lumea e devastata de aceasta boala aparuta ca din senin intr o zi frumoasa de iarna blanda, cand toata lumea isi vedea de ale ei, si cand i sfarsit speram ca anul asta cu siguranta o sa mi intalnesc copila?    In fiecare an am udat pamantul Romaniei cu lacrimile mele, pentru ca din cauza ei a plecat copila mea departe, pentru ca a vazut cat am suferit din cauza banilor si a vrut sa aiba o viata mai buna!    Stii tu Domnului Presedinte, domnilor parlamentari, primarule al orasului copiilor mei,  patronilor si proprietarilor unde mi am dat banutii munciti la dumneavoastra domnilor patroni, acest cer...

STAREA DE ALERTA!

      Azi 15.03.2020,     Cer seriozitate si responsabilitate tuturor celor care citesc aceste randuri!     Satui de rautate si ignoranta, noi cei care suntem mai tot timpul pusi pe ultimul loc, azi o voce striga TARE!     Striga cu putere ca desi a lovit traznetul cu coronavirusul oamenii tot rai au ramas, tot egoisti si tot inumani!    Am avut ideea acestui blog azi cand am vazut o filmare online a unui primar dintr un oras plin cu oameni bogati care traiesc pe spatele celor multi!    Toata lumea vorbeste despre bolnavi despre spitale si despre evitarea contactelor umane, dar nimeni absolut nimeni nu si a pus intrebarea: "daca tu patronule inchizi azi afacerea cu siguranta ai dupa ce sa bei apa, si nu ti faci grija zilei de maine, pentru ca noi am muncit ca tu sa ai aceasta liniste azi, deci cum ramane cu mine, angajatul tau care ti am fost fidel si care am ramas chiar si atunci cand dupa ce mi am platiti chiria...