Draga cititorule, In mod sigur ai si tu pe cineva plecat in strainatate Nu am crezut niciodata ca va fi atat de dureros! De patru ani incerc sa ajung la ea, in fiecare an sper sa pun bani deoparte sa ajung la ea, si nu reusesc din cauza chiriei si cheltuielilor prea mari. Stiti cat e de dureros sa ai un copil plecat dincolo, sa stii ca lumea e devastata de aceasta boala aparuta ca din senin intr o zi frumoasa de iarna blanda, cand toata lumea isi vedea de ale ei, si cand i sfarsit speram ca anul asta cu siguranta o sa mi intalnesc copila? In fiecare an am udat pamantul Romaniei cu lacrimile mele, pentru ca din cauza ei a plecat copila mea departe, pentru ca a vazut cat am suferit din cauza banilor si a vrut sa aiba o viata mai buna! Stii tu Domnului Presedinte, domnilor parlamentari, primarule al orasului copiilor mei, patronilor si proprietarilor unde mi am dat banutii munciti la dumneavoastra domnilor patroni, acest cer...