Treceți la conținutul principal

STAREA DE ALERTA!




      Azi 15.03.2020,

    Cer seriozitate si responsabilitate tuturor celor care citesc aceste randuri!
    Satui de rautate si ignoranta, noi cei care suntem mai tot timpul pusi pe ultimul loc, azi o voce striga TARE!
    Striga cu putere ca desi a lovit traznetul cu coronavirusul oamenii tot rai au ramas, tot egoisti si tot inumani!
   Am avut ideea acestui blog azi cand am vazut o filmare online a unui primar dintr un oras plin cu oameni bogati care traiesc pe spatele celor multi!
   Toata lumea vorbeste despre bolnavi despre spitale si despre evitarea contactelor umane, dar nimeni absolut nimeni nu si a pus intrebarea: "daca tu patronule inchizi azi afacerea cu siguranta ai dupa ce sa bei apa, si nu ti faci grija zilei de maine, pentru ca noi am muncit ca tu sa ai aceasta liniste azi, deci cum ramane cu mine, angajatul tau care ti am fost fidel si care am ramas chiar si atunci cand dupa ce mi am platiti chiria nu am mai avut dupa ce sa beau apa?"
 Da domnilor, voi cei care v-ati imbogatit si care puneti botul la toate crizele politico-economice create, v-ati gandit vreodata la angajatii vostrii?
  Cate familii locuiesc in chirie si tu patronule pui pe pauza din cauza coronavirusului ca poti sta in vila ta de patronas, bine mersi luni intregi cu rezerve de hrana si tot ce vrei, dar noi, noi cei multi, care nu am reusit macar o suta de lei sa ne punem deoparte pentru ca prietenii tai mai mici proprietarii cu mai multe case se gandesc doar ca la un bun la noi cei care le platim chiriile rusinos de mari, noi ce facem?
  Ati uitat ca exista un Dumnezeu care va porunceste sa va iubiti aproapele indiferent cine e el, sa ajutati pe vaduva si orfan, chiar daca in aceasta categorie intra si cei fara case, si familiile care nu au reusit datorita veniturilor mici sa si cumpere casa lor?
   Ati uitat ca fara noi astia care acum plangem din cauza ca numai acest virus nu ne lipsea ca in rest voi aveti de toate si noi ramanem sa facem post negru de nevoie?
  V-ati gandit sa ajutati pe cei aflati in nevoie sa dati din ce aveti si lor ca sa treceti cu bine peste toate?
   ACESTA ESTE UN TESTE DE UMANITATE, DE BUNATATE, DE SOLIDARITATE, DE FRATERNITATE, DE CREDINTA, DE TOT CE VRETI, PENTRU CA ACEST TEST VA VA PUNE IN FATA CREATORULUI CU O BILA ALBA SAU CU UNA NEAGRA, VETI GUSTA DIN RAIUL LUI SAU DIN GHEHINOM!
   Azi mai mult ca niciodata oamenii trebuie sa se ajute reciproc, cei care pot sa se roage sa se roage, cei care pot ajuta sa ajute!
   Cum va imaginati ca dupa aceasta perioada cei scapati ca din exod vor veni sa mai munceasca pentru voi cand i ati abandonat fara nici un sprijin?
   Tu patronule care mi ai spus ieri ca nu ma mai poti angaja ca ai pus pe pauza te ai gandit ca nu am bani de mancare si de chirie cand tu te ai pus pe pauza?
   Cate suflete vor suferi si sufera in aceasta perioada de test asta va va da numele de OM SAU DE FIARA!
  DUPA ACEASTA PERIOADA VOM VEDEA JUSTITIA DIVINA DACA SI A FACUT TREABA, PENTRU CA ESTE SI O JUSTITIE DIVINA SA STITI!
  Daca tu proprietarule vii la usa mea sa ti dau chiria, am sa te trimit la patronii care m au alungat m au trimis acasa ca asa le a cerut legea, care lege nu le a spus si sa si ajute semenul aflat in nevoie, si daca acel proprietar va vorbi urat voi invoca justitia divina!
  Da am acest drept si aceasta putere, pentru ca strigatele noastre vor ajunge la urechile Lui si atunci se va face dreptate!
   Scripturile spun: "cel care nu vrea sa munceasca nici sa nu manance" dar de data aceasta e altfel, cel care vrea sa munceasca e oprit si e persecutat prin infometare si rusine, rusinea de a nu si putea plati o chirie, de a se uita in ochii copiilor si a le spune: " imi pare rau dar nu mai avem bani"...oare tu patronule sau proprietarule cu 2-3 case le spui asta copiilor tai?

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

COPILA MEA DEPARTE ESTI, ACUM CAND E PERICOL!

     Draga cititorule,  In mod sigur ai si tu pe cineva plecat in strainatate Nu am crezut niciodata ca va fi atat de dureros! De patru ani incerc sa ajung la ea, in fiecare an sper sa pun bani deoparte sa ajung la ea, si nu reusesc din cauza chiriei si cheltuielilor prea mari. Stiti cat e de dureros sa ai un copil plecat dincolo, sa stii ca lumea e devastata de aceasta boala aparuta ca din senin intr o zi frumoasa de iarna blanda, cand toata lumea isi vedea de ale ei, si cand i sfarsit speram ca anul asta cu siguranta o sa mi intalnesc copila?    In fiecare an am udat pamantul Romaniei cu lacrimile mele, pentru ca din cauza ei a plecat copila mea departe, pentru ca a vazut cat am suferit din cauza banilor si a vrut sa aiba o viata mai buna!    Stii tu Domnului Presedinte, domnilor parlamentari, primarule al orasului copiilor mei,  patronilor si proprietarilor unde mi am dat banutii munciti la dumneavoastra domnilor patroni, acest cer...